آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / پارچه کجراه

پارچه کجراه

پارچه کجراه

پارچه کجراه  از پارچه ها نوع خاصی از پارچه ها ترگال هستند که با بافت متفاوت سرژه (کجراه) بافته می­شوند. همانطور که در شکل زیر مشاهده می شود این پارچه دارای خطوط مورب است.

این نوع بافت پارچه باعث افزایش ضخامت و استقامت پارچه نسبت به ترگال ساده می­گردد. و همین امر باعث شده پارچه کجراه نسبت به پارچه ترگال ساده، گرماژ و تراکم بیشتری داشته باشد.


زمانی که پارچه ترگال بافته می­شود عرض شانه­ی ماشین بافندگی ۱۷۰ سانتی متر و عرض پارچه­ای که بافته می­شود ۱۶۰ سانتی متر است (عرض خام آن). که پس از تکمیل، ۱۰ سانتی متر آبرفت دارد و در نهایت عرض پارچه ۱۵۰ سانتی متر می­شود.

به طور کلی به الیاف نخ مصرفی در طول پارچه تار و در عرض آن پود گفته می­شود. تار پارچه کجراه از پلی استر (الیاف مصنوعی)_ ویسکوز (الیاف طبیعی) و پود آن از فیلامنت (الیاف مصنوعی) است. تار این پارچه دارای نمره­ی نخ   و یا به اصطلاح دولا سی و پود آن دارای نمره نخ ۱۵۰ است.

در یک متر از پارچه کجراه که عرض آن ۱۵۰ سانتی متر باشد، حدود ۵۰ گرم (بیش از ۱۷٫۵ درصد از وزن کل پارچه) الیاف ویسکوز وجود دارد.

هرچه میزان و درصد الیاف ویسکوز ( الیاف طبیعی) پارچه نسبت به پلی استر آن بیشتر باشد جذب رطوبت و تبادل حرارتی پارچه بیشتر می­شود و برای مصارفی چون لباس کار و فرم های اداری مناسب­تر است.

برای خرید اواع پارچه کجراه در رنگها و طرح های مختلف نیاز به مراجعه حضوری نیست و همشهریان عزیز ئدر سرتاسر کشور می توانند به صورت غیر حضوری خرید کنند . کافی است نمونه و نوع پارچه را از طریق شماره واتساپ ۰۹۱۶۹۵۵۸۶۲۷ ارسال نمایید یا جهت دریافت قیمت ها می توانید با ما در ارتباط باشید .http://parchedozan.ir/wp-admin/post-new.php

برای خرید و فروش انواع پارچه های ایرانی و خارجی با ما در ارتباط باشید .

اکبر حقی زهابی 

تلفن تماس ک۰۹۱۶۹۵۵۸۶۲۷ 

واتساپ: ۰۹۱۶۹۵۵۸۶۲۷

تلگرام: t.me/parchehfrosh

ایمیل : Akbar.z1351@gmail.com

مطلب پیشنهادی

پارچه تترون

پارچه تترون چیست؟ پارچه تترون نیز مانند بسیارى از پارچه ها بعد از طى فرآیند …